Beleidsmedewerker verkeer en vervoer en openbare verlichting

Wil jij iets doen aan de doorstroming van het verkeer en de verkeersveiligheid, het parkeren en de laadpalen? Wil je echt het verschil maken en gemeente Westerveld veiliger, mooier en beter maken? Iedere dag werken wij samen aan ons doel om de beloften die we doen te realiseren. We hebben aandacht voor elkaar en houden elkaar scherp. We vieren successen en zetten er gezamenlijk onze schouders onder. Wil jij hier ook bij horen? Kom dan ons team versterken!

Voor het team Openbare ruimte zijn wij op zoek naar een

Beleidsmedewerker verkeer en vervoer en openbare verlichting 

(28 uur per week)

Het team Openbare Ruimte bestaat uit een binnen- en buitendienst, waarbij beleid en uitvoering hand in hand gaan. Onder het team Openbare Ruimte vallen de onderdelen beheer en onderhoud van de openbare ruimte, civiele techniek, cultuurtechniek, verkeer en vervoer, gebouwenbeheer en afval. Onze beleidsmedewerker verkeer en vervoer is op zoek naar een collega! Ben jij net afgestudeerd of breng je juist heel veel ervaring mee? Lees dan snel verder. 

Wat ga je doen?

 Als beleidsmedewerker verkeer, vervoer en openbare verlichting heb je de volgende specifieke werkzaamheden:

 • Je bent vanuit jouw rol, verantwoordelijk voor het beleid en beheer van de openbare verlichting en mede verantwoordelijk voor het beleid op het gebied van verkeer en vervoer;
 • Je adviseert en beoordeeld samen met je collega beleidsmedewerker vraagstukken over verkeer en vervoer en openbare verlichting en stelt verkeersbesluiten op;
 • Je denkt mee met en ondersteunt bij integrale ontwikkelingen, verbetering of verduurzaming van de openbare ruimte;
 • Je maakt verkeerstechnische ontwerpen en verlichtingsplannen en bereid hiervoor contracten voor; 
 • Je ziet toe op de uitvoering van de diverse onderhoudsbestekken / contracten (o.a. onderhoud en vervanging openbare verlichting, aanpassingen verkeerssituaties en parkeersituaties);
 • Je levert een bijdrage aan de planning en control cyclus;
 • Je betrekt op een proactieve wijze de belanghebbenden en stakeholders;
 • Je behandeld aanvragen over het plaatsen of verwijderen van bebording en bewegwijzering en verzoeken tot ontheffing en handelt klachten en meldingen af. 

Wat verwachten we van jou?

Als beleidsmedewerker verkeer en vervoer en openbare verlichting ben je onder andere verantwoordelijk voor het ondersteunen van de andere verkeerskundige. Je geeft gevraagd én ongevraagd verkeerskundig advies aan je collega's waarbij je kunt denken aan zaken zoals herinrichting wegen, verkeersmaatregelen bij evenementen en woningbouwontwikkelingen. Met jouw expertise beoordeel je kritisch de ingekomen plannen en toets je aan het beleid. Ook het evalueren en opstellen van beleid behoort tot jouw functie. Je neemt waar nodig ook (verkeers)besluiten en stemt af met betrokken partijen zoals dorpsgemeenschappen. Je bent proactief en krijgt energie van contacten met de samenleving. Samen met de andere verkeerskundige ben je namelijk dé vraagbaak voor zaken rondom verkeer en vervoer en openbare verlichting in de gemeente. 

Daarnaast:

 • Ben je in het bezit van een relevant HBO diploma of beschik je over aantoonbaar HBO werk- en denkniveau;
 • Beschik je over voldoende overtuigingskracht bij in-en externe overleggen, waarbij de belangen van de gemeente worden behartigd;
 • Beschik je over VCA-VOL of je bent bereid deze cursus te volgen.

Wat kun je van ons verwachten?

Je kunt rekenen op een uitdagende en veelzijdige baan binnen een organisatie die volop in beweging is. Wij bieden een plek waar je de ruimte krijgt om jezelf te ontplooien en waar enthousiasme en initiatief omarmd wordt. De werksfeer binnen de gemeente typeert zich als informeel en collegiaal.
Naast een arbeidsovereenkomst voor 28 uur per week, maak je aanspraak op :

 • Een bruto maandsalaris van maximaal €4208,- op basis van 36 uur (functieschaal 9 CAO gemeenten – nieuwe CAO is hierbij nog niet van kracht), afhankelijk van opleiding en ervaring;
 • Een dienstverband voor één jaar met uitzicht op een vast dienstverband;
 • Een vrij besteedbaar budget (Individueel Keuze Budget) van 17,05% bovenop je salaris. Je bepaalt zelf hoe en wanneer je jouw budget besteedt;
 • Een reiskostenvergoeding van € 0,21 per kilometer;
 • Volop mogelijkheden om je verder te ontwikkelen binnen ons online leerplatform Leerveld of door het volgen van een opleiding;
 • Uitgebreide thuiswerkmogelijkheden met daarbij een thuiswerkvergoeding van € 3,- per dag;
 • Flexibele werktijden en goede balans tussen werk en privé.

Over de gemeente

Werken voor de Gemeente Westerveld betekent dat je terecht komt in een plattelandsgemeente in Zuidwest-Drenthe. Een gemeente waar bestuur en organisatie samen streven naar een hoogwaardige dienstverlenging waarbij we initiatieven van inwoners, ondernemers en organisaties stimuleren én faciliteren. Wat kenmerkend is voor de Gemeente Westerveld zijn de korte lijnen, een informele werksfeer en weinig hiërarchie. Wil je ervaren hoe prettig het werken is in onze gemeente? Check dan dit filmpje.

Meer informatie

Voor vragen over de functie kun je contact opnemen met Ronald Nijhoff (waarnemend teamleider), via tel. 06-27181169. Heb je vragen over de procedure dan kun je contact opnemen met Leonie Kooiker (HR Adviseur), via tel. 06-11886967.

Reageren

Hebben wij je aandacht getrokken en spreekt de functie je aan? Stuur je motivatiebrief en cv vóór 9 april naar: personeelszaken@gemeentewesterveld.nl

De vacature wordt gelijktijdig intern en extern geplaatst, bij gebleken geschiktheid heeft de interne kandidaat voorrang.

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.