Praktische informatie rondom The Passion
Op Witte Donderdag 2 april 2026 is The Passion in de gemeente Westerveld. Wilt u naar het evenement toe of het volgen op televisie? Op deze pagina vindt u alle praktische informatie.
The Passion 2026
- The Passion is op Witte Donderdag 2 april 2026 in de gemeente Westerveld met als live locatie De Brink in Dwingeloo.
- The Passion wordt live uitgezonden op televisie bij KRO-NCRV op NPO1 en op NPO Radio 2.
- The Passion is een vrij toegankelijk evenement: u hoeft geen kaartjes te kopen of te reserveren.
- De route van de processie wordt voorafgaand aan de uitzending niet bekend gemaakt.
- Meer informatie over de deelnemende artiesten en hun rol bekijkt u op de website van de KRO-NCRV.
- Op passieinwesterveld.nl staan alle activiteiten die georganiseerd worden rondom The Passion.
The Passion Hemelvaart
- Ook The Passion Hemelvaart is in de gemeente Westerveld. Tijdens The Passion Hemelvaart is er geen evenement in de gemeente. Er is alleen een uitzending op televisie. Wanneer deze precies is, maakt de KRO-NCRV later bekend.
- Op de hoogte blijven over The Passion in Westerveld? Schrijf je in voor de nieuwsbrief van de gemeente Nieuwsbrief The Passion 2026.
Het evenemententerrein is op de Kleine Brink. Het terrein krijgt twee ingangen: een aan de kant van de Heuvelenweg en een aan de kant van Entingheweg. Op donderdag 2 april om 16.00 uur wordt het evenemententerrein volledig afgesloten. Het terrein gaat om 19.00 uur open voor publiek. Vanaf ongeveer 20.20 uur begint het programma met een korte introductie door de organisatie. Het televisieprogramma en de liveshow beginnen om 20.30 uur en duren tot ongeveer 22.00 uur. Vanaf ongeveer 23.00 uur wordt het evenemententerrein opgeruimd.
Afbeelding: kaartweergave evenemententerrein
Op vrijdag 20 maart begint de gemeente met het aanbrengen van bescherming rondom de bomen op de Kleine Brink. Vanaf maandag 23 maart verwijdert de gemeente op de Kleine Brink de picknicktafel, stenen, paaltjes en andere objecten die in de weg staan. Ook worden er rijplaten neergelegd. Deze zijn nodig om de podia en het verkeer, dat nodig is om de podia te bouwen, te ondersteunen. Vanaf donderdag 26 maart gaat de organisatie van The Passion aan de slag om de podia op te bouwen en andere voorbereidingen te treffen. Afbouw van de podia en het terrein begint direct na de show in de avond op 2 april en duurt uiterlijk tot dinsdag 7 april.
Vanaf 26 maart gelden vanwege de opbouw van het evenement een aantal verkeersmaatregelen. Van 26 maart tot en met uiterlijk 7 april is de Kleine Brink aan de noordelijke kant, tussen de Heuvelenweg en de Entingheweg, afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Voor fietsers en voetgangers blijft het gebied begaanbaar. De zuidzijde van de Kleine Brink wordt op 31 maart afgesloten en op 2 april van 16.00 tot 22.00 uur. De wegen die afgesloten zijn, worden zo snel mogelijk na het einde van de show weer vrijgegeven.
Van 26 maart tot en met uiterlijk 7 april is er een wegsleepregeling van kracht voor de Kleine Brink. Ook langs een deel van De Steegde geldt een parkeerverbod en wegsleepregeling.
Er worden ongeveer 5.000 bezoekers verwacht bij The Passion. Ongeveer de helft daarvan komt (deels gezamenlijk) naar verwachting met de auto. Dat betekent dat op 2 april ruim 900 auto's een plekje moeten vinden op loopafstand van de Brink. Daarvoor worden twee parkeerterreinen ingericht voor bezoekers: een aan het Kerkpad (het evenemententerrein) en een tussen de Poolweg en de Heuvelenweg. Deze twee parkeerterreinen bieden samen plek aan meer dan 2500 auto’s. Bezoekers van The Passion kunnen gratis parkeren in Dwingeloo. Parkeerterreinen worden duidelijk ingericht en medewerkers begeleiden bezoekers naar een plek, zodat er netjes en efficiënt geparkeerd wordt.
Afbeelding: kaartweergave parkeerterreinen Dwingeloo
Vlak bij de beide entrees van het terrein aan de Heuvelenweg en de Entingheweg worden fietsenstallingen ingericht voor bezoekers die op de fiets komen. De routes naar de fietsenstallingen worden ruim van tevoren aangegeven met borden. Let op: er is geen oplaadpunt voor elektrische fietsen.
Verkeer naar Dwingeloo komt vooral via de noordzijde Dwingeloo binnen en wordt vanaf daar geleid naar de beschikbare parkeerplekken. De bewegwijzering naar The Passion begint al op de hoofdwegen, zoals de snelweg en langs de hoofdvaart. De bewegwijzering is dynamisch. Dat betekent dat de borden aangepast kunnen worden als het op een bepaalde plek te druk wordt. Het verkeer wordt dan via een andere weg naar een andere parkeerplaats geleid. Dit wordt steeds in de gaten gehouden.
Van 26 maart tot uiterlijk 7 april kan de lijnbus 28 niet over de doorgaande weg rondom de Brink rijden. De bus moet omrijden en daarvoor wordt in deze periode een tijdelijke halte aangelegd aan de Dwingelderdijk, nabij de rotonde bij de entree van Dwingeloo aan de N855. Vanwege de verwachte bezoekers rijden op 2 april extra lijnbussen.
Buslijn 28 rijdt op 2 april vanaf 18.40 uur 2 keer per uur in plaats van eens per uur en rijdt ook tot later in de avond door. De laatste bus rijdt om 0.51 uur weg vanaf de Dwingelderdijk. Ook buslijn 20 vanuit Assen naar Dieverbrug rijdt dan 2 keer per uur: vanaf eerste aankomst aan de Dwingelderdijk 18.40 uur tot een laatste vertrek om 00.52 uur aan de Dwingelderdijk.
Mensen die met het openbaar vervoer naar The Passion willen komen, vinden meer informatie op www.9292ov.nl over de beschikbare lijndiensten.